Saturday, December 20, 2014 / شنبه, آذر ۲۹, ۱۳۹۳
جـدیـد تـرینها
خانه » علوم انسانی » دانلود کتاب های فلسفه و عرفان و منطق » کتاب ما در کدام جهان زندگی می کنیم ؟ | عبدالکریم سروش

کتاب ما در کدام جهان زندگی می کنیم ؟ | عبدالکریم سروش

کتاب ما در کدام جهان زندگی می‌کنیم

کتاب ما در کدام جهان زندگی می‌کنیم ؟ | عبدالکریم سروش

حسین حاج فرج دبّاغ مشهور به عبدالکریم سروش، نواندیش دینی، فیلسوف، نظریه پرداز، متکلم، شاعر و مترجم ایرانی است و هوادارانش به او دکتر سروش می‌گویند. وی آغازگر رشته فلسفه علم در ایران است. سروش نظریات خودش را کلام جدید می‌نامد و مرام کلامی‌خود را نو معتزلی می‌داند. سروش را می‌توان مناقشه برانگیزترین روشنفکر دینی و یکی از تاثیرگذارترین متالهان شیعی نزدیک به سه دهه اخیر ایران دانست. وی به تدریس اسلام و اندیشه سیاسی در «دانشگاه جورج تاون» آمریکا مشغول است. وی در یک سخنرانی قرآن را کلام خود محمد (ص) دانست و نه کلام خدا.

کتاب ما در کدام جهان زندگی می‌کنیم ؟ مجموع ۴ سخنرانی جالب دکتر عبدالکریم سروش است،که در سال‌های آغازین انقلاب ایراد شده است.این کتاب اینگونه آغاز می‌شود:

دنیایی که ما در آن زندگی میکنیم یکی نیست،و در حقیقت دو گونه دنیاست. ما معمولا تصور می‌کنیم که یک دنیا بیشتر وجود ندارد،و آن همین دنیایی است،که جغرافیای آن را می‌شناسیم.شکی نیست که همه ما اطلاع داریم،که در این دنیا کشورهای دیگری نیز هستند،آسمان خراشها هست،کلبه‌های گلی هست،انسان‌های عارفی هستند،انسانهای جانی هستند،تاریخی پر حادثه در این دنیای ما جریان داشته،این تاریخ جهان ماست،جغرافیای جهان ما نیز جغرافیایی است که همه کم و بیش از آن اطلاع داریم،سوال اینست که آیا ما در این جهان زندگی میکنیم یا نه؟
آنچه که نتیجه سخنان ما خواهد بود،اینست که این گمان یک خطاست! ما همگی در یک جهان زندگی نمی‌کنیم،بلکه به تعداد انسان‌ها جهان وجود دارد. . .
انسان‌هایی را می‌شناسیم،که دنیاشان از مرز محله ای که در آن زندگی می‌کنند فراتر نمی‌رود !و آنچه بر زندگیشان موثر است و نگرانشان می‌سازد،همه همان چیزی است که در اطراف محله شان وقوع می‌یابد… ما انسان‌ها همه در یک جهان زنده ایم،اما در یک جهان زندگی نمی‌کنیم ، ما هر کدام در دنیایی که برای خود ساخته ایم زندگی می‌کنیم و هر کس بر حسب اینکه چگونه دنیای برای خویش ساخته است،و در آن زندگی می‌کند انسان دیگری است.

کتاب ما در کدام جهان زندگی می‌کنیم ؟ | عبدالکریم سروش به علاقمندان کتاب‌های عرفان و فلسفه توصیه می‌کنیم.

پـارســـی
نــــــویـــسنـــده: عبدالکریم سروش
66 صفحه

راهنـــمای دانـــلود کتـــابـــ

راهنـــمای دانـــلود کتـــابـــ

برای دانلود فایل‌ها حتماً از  نرم افزار مدیریت دانـــلود و ترجیحا” Internet Download Manager استفاده کنید تاعلاوه بر سرعت دانلود بیشتر، احتمال خرابی فایل‌های دانلود شده کاهش یابد. فایل‌های قرار داده شده برای دانلود به منظور کاهش حجم و دریافت سریعتر فشرده شده اند، برای خارج سازی فایل‌ها از حالت فشرده از نرم افزار Winrar و یا مشابه آن استفاده کنید. توصیه می‌کنیم فایلها را به صورت تک تک دانلود کنید تا مشکلی پیش نیاید.

dowan

————————————————————————————————-

کتاب ما در کدام جهان زندگی می‌کنیم

دانلود کتاب ما در کدام جهان زندگی می‌کنیم ؟ | عبدالکریم سروش در موبایل : برای استفاده از QR کد کافیست یک تلفن هوشمند از هر مدل داشته باشید، سپس نرم افزاری به نام BarCode Scanner اجرا کنید نرم افزار دوربین گوشی شما را فعال می‌کند و شما باید بارکد را اسکن نمایید ! دوربین را بروی بار کد برده و آن را اسکن نمایید و چند لحظه صبر کنید تا اسکن آن کامل شود و اطلاعات بر روی نمایشگر تلفن شما ظاهر شود ! و سپس دانلود را انجام دهید ← راهنمــایی استفــاده دقــیق تــر QR کـــلیـــک کـــنیـــد

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>